Haas

Začalo to všechno zhruba před 100 lety, kdy rakouský lékař Eduard Haas vynalezl Haas prášek do pečiva – tehdy na poli výživy novinku bořící všechny hranice. Do historie firmy vešel jako Eduard I. Eduard II. pak založil obchod se ...

Začalo to všechno zhruba před 100 lety, kdy rakouský lékař Eduard Haas vynalezl Haas prášek do pečiva – tehdy na poli výživy novinku bořící všechny hranice. Do historie firmy vešel jako Eduard I. Eduard II. pak založil obchod se smíšeným zbožím a mohl se pyšnit postavením královského dodavatele. Z jeho syna, Eduarda III., se postupem času stal skutečný továrník. Se svým instinktem pro praktické stránky života začal již v mladých letech s výrobou Haas prášku do pečiva, který jeho děda předepisoval ještě jako medicínu. Eduard III. jej začal prodávat v obchodě svého otce. Mezi zákazníky se rychle rozšířilo, že s práškem do pečiva od mladého obchodníka Haase jsou koláče a buchty lehčí, krémovější a mnohem lépe se pečou.

Pro zlepšení odbytu ho napadla ještě jedna, na tehdejší dobu revoluční myšlenka: inzerovat v novinách, a tím se zrodila jedna z prvních reklamních kampaní na světě. Rok 1927 se stal mezníkem v dějinách firemní historie: PEZ, jemný peprmintový bonbón, spatřil světlo světa. Tento bonbón, vyrobený z cukru a peprmintového oleje, byl ze začátku určen pro vyšší vrstvy. Název PEZ pochází z německého slova pro peprmint, který zní PfeffErminZ.

O něco později přišla PEZ figurka, která se stala klíčem ke světovým trhům značky. Již za dva roky, po velkých úspěších ve střední Evropě a ve Skandinávii, začal Eduard III. s budováním trhu v USA a navzdory těžkým podmínkám se prosadil vůči konkurenci. V roce 1955 bylo prodáno již 350 milionů PEZ figurek. Na počátku 60. let se PEZ figurky, a tím i celá značka, začínají více a více orientovat na děti. V roce 1962 byl podepsán první licenční kontrakt s Walt Disney a svůj triumfální pochod světem začínají PEZ figurky Kačera Donalda a Myšáka Mickeyho. Od té doby se PEZ figurky mnohokrát stačily proměnit a stále se proměňují do oblíbených dětských postaviček. Ty se i v dnešní době stávají oblíbenými sběratelskými kousky.

Československá dceřiná společnost Haas s.r.o. byla založena v roce 1991 a o rok později už pracovala na trhu. Po rozdělení republiky došlo také k rozdělení společnosti na českou a slovenskou a vzniká Slovcandy Haas s.r.o. V roce 1994 se v portfoliu firmy objevuje první cizí značka – Chewits. Tím se firma stává distributorem značkového zboží. Do konce 90. let se k Chewits přidávají další značky jako Cadbury Fingers či Fisherman´s Friend. Společnost se soustředí na oblast impulsního prodeje.

Nové století přináší novou organizaci ve struktuře mateřské Ed. Haas Nährmittel GmbH. a tím i přejmenování české firmy na Ed. Haas CZ s.r.o. a slovenské na Ed. Haas SK s.r.o.

Rozšiřuje se sortiment o zcela novou řadu HAAS šumivých tablet vyráběných v novém moderním závodě v sesterské společnosti v Maďarsku. Rostoucí zájem zákazníků přináší o rok později novou, zcela odlišnou řadu italské kuchyně Conte de Cesare.

Adresa výrobce: Ed. Haas CZ s.r.o., Příkop 843/4, 602 00 Brno

Uvádí na trh: Ed. Haas CZ s.r.o., Příkop 843/4, 602 00 Brno

Celý popis

od 14,90 Kč do 38,60 Kč
-
výpis typu seznam výpis typu náhled
Setřídit podle názvu A - ZZ - A,   | ceny  od nejnižší,   od nejvyšší
0 kusů 0
377 461 999, 373 701 730
fitsport@fitsport.euPoužité obrázky jsou ze serveru
Copyright (c) 123RF Stock Photos